Tokiói paralimpia: három nap alatt két izraeli aranyérem

Írta: Szombat - Rovat: Politika, Sport

Az izraeli paralimpiai úszó, Mark Malyar pénteken aranyérmet nyert és megdöntötte a világrekordot.

(Fotó: Lilach Weiss/Israel Paralympic Committee)

A 21 éves úszó a második izraeli aranyérmes a tokiói paralimpián.

Az izraeli paralimpiai úszó, Mark Malyar pénteken aranyérmet nyert a tokiói játékokon, ezzel megdöntötte a világrekordot, és egyben a zsidó állam második érmese lett.

Malyar a férfiak 200 méteres vegyes döntőjében diadalmaskodott az SM7 kategóriában, miután 2: 29.01-es idővel ért célba. Az ezüstöt az ukrán Andrii Trusov, míg a bronzot a kolumbiai Carlos Serrano Zárate szerezte meg.

Iyad Shalabi

Szerdán Iyad Shalabi nyerte a 100 méteres hátúszást az S1 kategóriában, így ő lett az első arab izraeli, aki olimpián érmet szerzett.

Malyar ikertestvére, Ariel is Tokióban versenyez. A testvérek agyi problémákkal születtek, és 5 éves koruk óta úsznak, ami számukra fizikoterápiás gyógymód.