Törökországban megkezdte működését az izraeli tábori kórház
Folytatódnak a mentési erőfeszítések és a törökországi földrengés áldozatainak nyújtott segélyakciók. A csapdába esett személyek megmentésére tett kísérletek mellett humanitárius erőfeszítések zajlanak annak a több tízezer polgárnak a megsegítésére, akik a hidegben nélkülözve, fedél nélkül maradtak.
Számos izraeli misszió működik a katasztrófa sújtotta területen.
Az izraeli légierő 15 teherszállító repülőgépe több száz tonna felszerelést és mintegy 230 főt – köztük kutató-mentő szakértőket, katonaorvosokat és egészségügyi minisztériumi orvosokat, ápolónőket és mentősöket – szállított Törökországba, hogy a szerda esti órákban felállítsák a kórházat.
„Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy a segítő oldalon állhatunk, és segíthetünk a török nemzetnek ezekben a nehéz pillanatokban” – mondta Gilad Keinan dandártábornok, a dél-izraeli Nevatim légibázis parancsnoka. „Ez az akció az Izraeli Védelmi Erők és Izrael értékeit tükrözi.”
A two-year-old baby was rescued alive by IDF rescue teams in Turkey after more than 50 hours in the rubble. Never give up 🇹🇷🇮🇱 pic.twitter.com/XsHDMQWNAz
— איתי בלומנטל Itay Blumental (@ItayBlumental) February 8, 2023
A Kan közszolgálati műsorszolgáltató szerint reggel a Polgárvédelmi Parancsnokság tábori kórháza megkezdte a működését Kahramanmaras közelében.
Rajtuk kívül az izraeli hadseregtől mintegy 150 kutató-mentő szakértő dolgozik a romok alatt rekedt civilek kimentésén. Eddig tíz török civilt mentettek ki az izraeli csapatok.
Szerdán az ország délkeleti részén tevékenykedő izraeli katonai csapatok segítettek kimenteni egy kétéves kisfiút a romok alól.
Alon Hominer százados, a Polgárvedelmi Parancsnokság kutató-mentő csapatának egyik tagja szerint a mérnöki művelet több órán át tartott.
Az izraeli hadsereg gyakran az elsők közötti ország, amely humanitárius delegációt küld a természeti katasztrófák által sújtott országoknak.
Az izraeli katasztrófa-elhárítási küldöttségek segítséget nyújtottak 1999-ben egy földrengést követően Törökországban, Haitiban 2010-ben, a 2013-as Fülöp-szigeteki tájfunt, a 2015-ös nepáli és a 2017-es mexikói és a 2019-es albániai földrengést követően.
2016-van az Egyesült Nemzetek Egészségügyi Világszervezete megállapította, hogy Izrael rendelkezik a világ legjobb sürgősségi orvosi csoportjával.
Címkék:Földrengés, Izraeli mentőalakulat