Többezer ember skandálta a Demokraták kampányrendezvényén: “Hozzátok őket haza”

Írta: Szombat - Rovat: Hírek - lapszemle

Több tízezer ember “Bring them home” – “Hozzátok haza őket” skandálásba tört ki, felállt és végig állva maradt a Hersh Goldberg-Polin amerikai-izraeli túsz szüleinek beszédét hallgatva a chicagói demokrata nemzeti konvenció harmadik estéjén.

ABC News on X (formerly Twitter): “The DNC crowd chanted “Bring them home” as Jon Polin and Rachel Goldberg, the parents of Hersh Goldberg-Polin, an American-Israeli taken hostage on Oct. 7, took the stage in Chicago. https://t.co/2r4Nmz4vqa pic.twitter.com/upKD75L47z / X”

The DNC crowd chanted “Bring them home” as Jon Polin and Rachel Goldberg, the parents of Hersh Goldberg-Polin, an American-Israeli taken hostage on Oct. 7, took the stage in Chicago. https://t.co/2r4Nmz4vqa pic.twitter.com/upKD75L47z

Miután napok óta találgatások folytak arról, hogy a DNC szervezői felajánlják-e a beszéd lehetőségét a konferenciára érkező amerikai túszok egyik családjának – és hogy egy ilyen beszéd feltárná-e a párton belüli ellentéteket a gázai izraeli-Hamász háború miatt -, a United Centerben Jon Polin és Rachel Goldberg-Polin beszéde alatt uralkodó figyelmes és tiszteletteljes csend választ adott.

Az állók közül több tucatnyian sárga túszszalagos kitűzőt viseltek az öltönyzakójukra erősítve; mások palesztin keffijébe burkolóztak.

A házaspár a DNC több tízezer résztvevőjének elsöprő tapsát váltotta ki, amikor azt állították, hogy itt az ideje, hogy Izrael és a Hamász tűzszünetet és túszszabadítási megállapodást kössön, és amikor elismerték a gázai és izraeli civilek elleni háború emberi áldozatait.

“A lázongó Közel-Keleten tudjuk, hogy az egyetlen dolog, ami a legközvetlenebbül oldhatja a nyomást, és nyugalmat hozhat az egész térségbe, az egy olyan megállapodás, amely hazahozza ezt a 109 túszból álló, sokszínű csoportot, és véget vet a gázai ártatlan civilek szenvedésének” – mondta Jon.

A színpadon töltött kilenc percük alatt Jon és Rachel mégis úgy tűnt, hogy reményt adnak a demokrata küldötteknek, hogy a megállapodás még lehetséges.

“Most van itt az idő” – bizonygatta Jon.

A könnyes szemű, láthatóan meghatódott Rachel azzal kezdte beszédét, hogy elmesélte 23 éves fia történetét, aki egyike annak a 109 túsznak, akiket október 7-én raboltak el, és még mindig fogva tartanak Gázában.

Rachel megjegyezte, hogy “Kamala Harris alelnökhöz hasonlóan Hersh is a kaliforniai Oaklandben született”, miközben a fia fotói a felette lévő óriáskivetítőn jelentek meg.

Rachel megjegyezte, hogy 45 amerikai halt meg a közel 1200 ember október 7-i mészárlásában, és hogy nyolc amerikai van azok között, akiket még mindig fogva tart a Hamász és más terrorcsoportok a Gázai övezetben.

Hersh apja ezután megköszönte a kongresszus mindkét pártja képviselőinek, és különösen a Biden-kormánynak a túszmegállapodás érdekében tett erőfeszítéseiket.

A dicséret ellentétben állt azzal a csalódottsággal, amelyet a fogva tartottak sok családtagja többször is Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen intézett, akit azzal vádoltak, hogy a túszmegállapodásra irányuló erőfeszítéseket elvetette annak érdekében, hogy fenntartsa koalícióját, amelyben a szélsőjobboldali szárny ellenzi a Hamásszal való megállapodást.

Goldberg-Polinék üzenete azonban mentes volt a kritikától.

[popup][/popup]