Szerény Javaslat – Stand-up, zene és tánc
A nagy sikerű premier után május 21-én, este 7 órakor a Bálint Házban (1065 Bp., Révay u. 16.) látható ismét az Aulea Alapítvány és Juhász Kata Társulata előadása.

Részlet az előadásból (Fotó: Lóky Tamás)
Ebből nem lehet kitáncolni. Mert a vérünkben van. Közérzetünket meghatározzák a vérben úszó hormonok, nem csak a közemberekét: a közösségekét is. A közemberét, aki a közügyekkel, közös ügyeinkkel (res publica) foglalkozik, kisebb-nagyobb szenvedéllyel, mert ahogy Arisztotelész mondja: az ember homo politicus. Bele vagyunk vetve, ki vagyunk szolgáltatva a közügyeknek, akkor is, ha ez az idegeinkre megy. De hogyan?
„Juhász Kata következetesen és jó érzékkel nyúl tétre menő kérdésekhez. Márpedig mi másért érdemes színházat csinálni és színházba járni” (Török Ákos, kurátor, színikritikus)
Az orvosként is praktizáló előadóművész tudományos alapokon nyugvó előadása túlmegy a szórakoztató TEDx előadások keretein: társa a színpadon Kertész Endre, kiváló csellóművész, aki ismert dalok szokatlan interpretációival és helyben improvizált szerzeményeivel élőben építi az est zenei szövetét. Juhász Kata táncos koreográfus pedig a társadalmi kontroll alatt álló nyelv határait feszegeti, hiszen beszédesen mozogni mindig a komfortzónánkból való kilépéssel jár.
A XXI. századi magyar közélet mémesedett példáin keresztül mutatja be az előadás, mi minden játszik közre abban, hogy az ország – vagyis a mi közérzetünk – gyengén szerepel a regionális boldogságbajnokságban. A nemzet doktora (medicus gentis) azonban a swifti parafrázishoz méltóan nem áll meg a diagnózis felállításánál, a közönség meghallgathatja, mi volna az orvosi javallat, hogy úrrá legyünk mentális állapotunk szélsőséges kilengésein.
Zene, tánc, hétköznapi abszurd. Juhász Kata fölveszi a gumikesztyűt.
Juhász Kata: koreográfia, tánc
Kertész Endre: zene
Lóky Tamás: libretto, fotók