Elmondta, a magyar IHRA-elnökség égisze, és a Miniszterelnökség felügyelete alatt, az év folyamán világszerte 106 rendezvényt tartanak, melyeknek egyike volt a washingtoni koncert.
A Miniszterelnökség helyettes államtitkára Washingtonban megbeszélést folytatott Sara Bloomdfielddel, az Egyesült Államok Holokauszt Emlékmúzeuma igazgatójával, Daniel S. Mariaschinnal, a B’nai B’rith (héber nyelven: a Szövetség Fiai) International, az egyik legbefolyásosabb nemzetközi zsidó szervezet ügyvezető alelnökével és a csoport emberi jogi és közpolitikai központjának igazgatójával, valamint Nicholas Deannel, az amerikai külügyminisztérium holokauszt-ügyi különmegbízottjával, az Egyesült Államok IHRA-delegációjának vezetőjével.
Szalay-Bobrovniczky Vince az MTI-nek elmondta, hogy tárgyalópartnerei, noha kritikával illeték a magyar kormány emlékezetpolitikájának egyes vonatkozásait, összességében elégedettek a magyar IHRA-elnökség tevékenységével és kedvező véleményük volt a budapesti plenáris ülésről is. A tárgyalópartnerek azt kérték, hogy Magyarország haladjon tovább a megkezdett úton.
Szalay-Bobrovniczky kitért rá, hogy az amerikai IHRA-küldöttség az emlékezési szövetség június 8. és 11. között megtartott budapesti plenáris ülése idején felkereste a Sorsok Házát, amelyet építészetileg és a terek kialakítása szempontjából nagyon tetszetősnek talált. A delegáció azt kérte, hogy a magyar kormány a megfelelő tartalmat helyezze el benne.A helyettes államtitkár megerősítette Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter kijelentését, hogy a Sorsok Háza csak azt követően kerül megnyitásra, hogyha teljes konszenzus alakul ki annak tartalmáról.
Szalay-Bobrovniczky Washingtonban elmondta Nicholas Deannek, hogy a magyar kormány folyamatos egyeztetést folytat a magyar zsidó közösséggel és a nemzetközi szervezetekkel is szeretné folytatni az egyeztetést.
A Glass House Orchestra és a Muzsikás a héten Ottawában és New Yorkban is nagy sikerű koncertet adott.