Kovács Mónika: Kollektív emlékezet és holokausztmúlt – könyvbemutató
Kovács Mónika Kollektív emlékezet és holokausztmúlt című könyvének bemutatójára vár minden érdeklődőt a Corvina Kiadó 2016. június 8-án (szerda) 16 órakor, az ELTE PPK (1064 Budapest, Izabella u. 46.), a 301-es teremben.
Házigazda: Fábri György stratégiai dékánhelyettes
Vendégek:
Hunyady György akadémikus, szociálpszichológus
Szántó T. Gábor író, a Szombat főszerkesztője
Fülöp Éva egyetemi adjunktus, szociálpszichológus, Pázmány Péter Katolikus Egyetem
és a szerző, Kovács Mónika egyetemi docens
Kovács Mónika kollektív emlékezetről és holokausztoktatásról szóló könyve arra tesz kísérletet, hogy meghatározza a múltfeldolgozás homályos – és gyakran politikai eszközként használt – fogalmát, és feltárja azokat a szociálpszichológiai folyamatokat, amelyek elősegítik, vagy éppen hátráltatják a holokauszt tanulságainak levonását. A kötet kutatási eredmények és kísérletek ismertetésén keresztül nemcsak átfogó ismertetőt nyújt ezekről a folyamatokról, azok hátteréről vagy éppen változásairól, hanem sorvezetőül is szolgálhat a holokausztoktatás során.
„Kovács Mónika szakszerű kötete a maga józan tárgyszerűségével, ismeretgazdag átlátásával, módszeres oktatási javaslataival értékes hozzájárulás a kollektív emlékezet tanulmányozásához és konstruktív alakításához.”
Hunyady György szociálpszichológus, akadémikus
„Kihangosítja, mások számára is elérhetővé teszi egy olyan egyetemi oktató nézeteit, aki megalkuvás nélküli szakmaisággal állt helyt a magyar holokausztmúlt oktatásáról és reprezentációjáról folytatott politikai felhangoktól sem mentes vitákban.”
Bíró Anna-Mária emberi jogi szakértő, a Tom Lantos Intézet igazgatója
„Mert ahhoz, hogy zaklató vitáink valaha nyugvópontra jussanak, nemcsak azzal kell tisztában lennünk, mi az, ami hiányzik, hanem azzal is, mi az, ami ebben a folyamatban elérhető, és hogyan érhetjük el a kívánatoshoz közelítő állapotot.”
Szántó T. Gábor író, a Szombat főszerkesztője