“Fahidi Éva születésének 99. évfordulóján megalapítjuk a Fahidi Éva-díjat”

Írta: Szombat - Rovat: Hírek - lapszemle

Október 22-én, Fahidi Éva születésének 99. évfordulóján megalapítjuk a Fahidi Éva-díjat – jelentették be az alapítók.

Fahidi Éva

A díjat minden évben ezen a napon adjuk át azoknak, akik fáradhatatlanul dolgoznak egy olyan világ megteremtéséért, ahol kevesebb a gyűlölet és több az elfogadás.

A díj alapítói Fischer Ádám, nemzetközi hírű karmester, és Andrási Andor, Fahidi Éva élettársa, a Sztehlo Alapítvány alapítója. A díj megalapítását október 22-én, 17 órakor jelenti be Fischer Ádám a Bálint Házban.

Az eseményre szeretettel várunk mindenkit, aki azonosul a díj céljával, és szeretne megemlékezni Fahidi Éváról, aki 2023. szeptember 11-én hunyt el Budapesten.

HELYSZÍN:
Budapest, Révay u. 16, 1065

IDŐPONT:
2024. október 22., 17:00-19:00

A rendezvény programja:

  • Zongorán játszik Lukács Judit, Fahidi Éva lánya
  • Fischer Ádám bejelenti a díj megalapítását
  • Rövid filmvetítés Fahidi Éva életéről
  • Felszólal Andrási Andor
  • Felszólal Kenesei Marcell, a Bálint Ház igazgatója
  • Zongoraszám
  • Állófogadás (aprósütemény, víz, kávé, tea)

Érdeklődni lehet:
Email: [email protected]

Háttérinformáció:
Fahidi Éva (1925. október 22. Debrecen – 2023. szeptember 11. Budapest) a holokauszt egyik utolsó szemtanúja volt, aki élete utolsó évtizedeiben aktív közéleti szereplőként küzdött a gyűlölködés és a kirekesztés ellen. Több könyvet írt, köztük a Dolgok lelke című művét, amely német, angol, olasz és finn nyelven is megjelent. A Sóvirág című táncelőadása Cuhorka Emesével 95 alkalommal került színpadra, és a próbáról készült A létezés eufóriája című film számos nemzetközi díjat nyert.

Éva élete során számtalan előadást tartott iskolákban, és hitte, hogy a fiatalok képesek megérteni és elfogadni a másságot, valamint felismerni, hogy az emberek nem a gyűlöletre, hanem a jóságra születtek. Ahogy ő maga fogalmazott:

“Ne hagyják azt, hogy a gyűlölség vezesse a társadalmakat. Az ember nem gyűlöletre született, az ember jóságra született.”

Ez a díj az ő örökségét kívánja tovább vinni, és minden évben megemlékezni Fahidi Éva életművéről, és támogatni azokat, akik hozzájárulnak egy békésebb, elfogadóbb világ építéséhez.

[popup][/popup]