Autós merénylet Mannheimben – két halálos áldozat, huszonöt sérült

Írta: Szombat - Rovat: Hírek - lapszemle

Tömegbe hajtott hétfőn egy fekete terepjáró a nyugat-németországi Mannheim városközpontjában – írja a Reuters a helyi Mannheimer Morgen című napilap alapján, ami először szemtanúktól értesült a történtekről.

A BBC-nek egy halálos áldozatról és több sérültről számolt be a rendőrség. A Bild német lap két halálos áldozatról és 25 sérültről tud, információik szerint közülük 15-en súlyos sérülést szenvedhettek – szemlézte a híreket a Telex.hu.

A rendőrség hivatalos közleményében egyelőre annyit ír, rendőrségi akció folyik Mannheim városközpontjában, az erősítés és a mentők úton vannak.

Sajtóértesülések szerint az elkövetőt már a helyszínen letartóztatták, ezt azóta a rendőrség is megerősítette. A lap szerint jelenleg magas rendőri készültség van a környéken, minden utcát és hidat géppisztollyal ellenőriznek, a város felett helikopter köröz. A rendőrség az X-en arra kérte a lakókat, kerüljék el Mannheim városközpontját.

[popup][/popup]