Göring leszármazottja és a holokauszttúlélők gyermeke egymásra talál
“A legnehezebb azt beismerni, hogy talán kedveltem volna.” – mondja Bettina Göring apja nagybátyjáról, a náci Hermann Göringről, a “végső megoldás” kidolgozójáról.
Forrás: Origó
Az ötvenkét éves Bettinának sokáig tartott, amíg eljutott odáig, hogy levetkőzze a családi örökségéből származó lelkifurdalást, és elfogadja saját magát. Tizenhárom évesen elszökött otthonról, évekig egy indiai hippikommunában élt, drogozott, többször teljesen összeomlott, majd az Egyesült Államokban telepedett le, ahol harmincéves korában elköttette a petevezetékét, hogy ne születhessen több Göring. A megváltást végül egy különös találkozás hozta el: Bettina összeismerkedett az Ausztráliában élő Ruth Rich festőművésszel.
Rich Németországban született ’47-ben, szüleit koncentrációs táborba zárták, de túlélték a háborút, bátyja és nagyszülei viszont odavesztek. A holokauszttúlélők gyermekének és Göring leszármazottjának első találkozásai saját elmesélésük szerint nagyon nehezek voltak, de egymás segítségével elkezdték feldolgozni évtizedes fájdalmaikat, és végül mindketten újjászületésszerű élményt éltek meg.
“Mindketten szembenéztünk iszonyatos, terhes múltunkkal, és megbékéltünk egymással és az örökségünkkel.” – mondja Rich. A két nő találkozásait Cynthia Connop dokumentumfilmes örökítette meg Bloodlines című filmjében, amelyet Ausztráliában szeptember végén mutattak be a tévében, és DVD-n