Az elnökség tudta nélkül
A Muszoe közgyűléséről szóló novemberi tudósítást szeretném kiegészíteni egy-két ténnyel, és kérem Önt, folyóiratában az alábbiakat közölni szíveskedjék:
Habár az egyesület nevében nem szerepel, a Műszóé nemcsak az 1939-1945 között volt munkaszolgálatosok szervezete, hanem a deportáltaké, gettóba zártaké, valamint a hozzátartozóiké is. A felsoroltak igen nagy részét teszik ki tagságunknak.
Az október 10-én megtartott közgyűlésen (legalábbis kezdetben) kb. száztízen voltak jelen. Sajnos. ez is csak töredéke tagságunknak, de hát tagjaink többsége igen idős ember.
A Független Kisgazdapárttal való szövetség nem a Muszoe-elnökség többségének akarata ellenére, hanem tudta nélkül jött létre. Amikor a paktum kitudódott, az elnökség egy része lemondott, másik része pedig belülről próbálta meg irányváltoztatásra késztetni a Muszoét. Ez körülbelül egy évvel ezelőtt részleges sikerrel járt, amikor is Tímár dr. lemondott a HAMSZ elnöki tisztéről. A mostani közgyűlés jóváhagyta ezt az irányzatot, és örvendetes, hogy az ismert ok miatt kiváltak is visszatérnek a szervezetbe. Az új alapszabály-tervezet pedig megerősíti a szervezeti demokráciát és gátat vet a jövőben az esetleges autokrata törekvéseknek. Végezetül Schwartz úr elnökségi taggá választásával kapcsolatban: a cikkben említett 27 igen, 10 nem szavazat valós, csak azt felejtette el megírni a tudósító, hogy a többség tartózkodott. E tartózkodás nemcsak a volt ügyvezető elnök irányvonalával való egyet nem értést fejezte ki, hanem azt is, hogy a tagság nem felejtette el Schwartz úr érdemeit az egyesület alapításában és kezdeményezését (alapító társaival együtt) már 1989 kora tavaszán a kormánnyal való kapcsolatfelvételben a magyar zsidóság kártalanítása érdekében.
Török Sándor, a Muszoe alelnöke
Címkék:1997-01