Közmagyar Kozmoszgyúró babilóniai kalendáriuma
Közmagyar Kozmoszgyúró babilóniai kalendáriuma
NOVEMBER (első fele: CHESVÁN) Skorpió (fény-árny) FOG (SIN) (300-as)
A háromszázas a sin betű, a fog. Mosolyogj! Lássák, hogy nem harapsz!
A korholizmus felső foka a finom erőszakmánia, amit akár uralizmusnak is nevezhetünk. Ez a bölcsek véleménye a látszólag jó szándékú, mások életébe folyton beavatkozó típusról (aki eljuthat a nyílt, erőszakos zsarnokságig is). Az ilyen emberek szorongásukat uralommal és érzelmi távolságtartással tudják csak enyhíteni. Az ő „anyaguk”, amire rászoknak, nem alkohol, hanem maga a konfliktus, a harc. Mindig ellentmondanak, mindenbe belekötnek, mindenről van különvéleményük, vagy legalább egy grimaszuk, jó tanácsaikból jut mindenkinek.
Fontos megérteni persze, hogy nem a másik ember valódi tulajdonságai teszik ellenségessé a korholistát. Kényszeres önkényeztetés részükről, hogy a másik felett hatalmat akarnak gyakorolni. Mindegy, hogy mosatlan tányér vagy otthagyott étel az ürügy, minden alkalom jó, hogy grimaszt vágjon, kimutassa a foga fehérjét. Azt sem kell elfelejteni, hogy sok mindenben jól működhet, felnőtt a teste – csak érzelmileg két-három éves, aki mindent folyton ellenőrizni akar és a kihágásokat azonnal bünteti. Képtelen mások érzéseivel számolni, a megtámadott úgy érzi, tényleg hibázott, s végül a támadó sértődik meg, ha védekezésből ellenállást tapasztal. Gyakori, hogy az ilyen emberek a véletlenül mégis létrejövő örömteli pillanatot valami balsejtelemmel vagy humorosnak szánt megjegyzéssel lerombolják. Fontosabb nekik, hogy „igazuk legyen”, mint hogy szeressék őket, hisz a szeretet már gyerekkorukból is hiányzott.
Egyszer Hillél a tanítványaival sétált, s egy döglött kutyát pillantottak meg. A tanítványok azt mondták: „Milyen bűz van e dög miatt!” Hillél viszont azt mondta: „Milyen szépen csillognak a napon a dög fogai.”
Egy tibeti dalt mondok el, hogy jelezzem, a többi nép sincs híján a zsidókéhoz hasonló jelképeknek: „Lányok ülnek, nézem őket, gyöngyfoguk mosolya villan, szeme sarkából az egyik félénken arcomra pillant.”
Igen, a fog a harag jelképe is. Hangulatember vagyok, kiszámíthatatlansággal uralkodom a többieken. Titkolózó vagyok. Nem lehet tudni múltamról, pénzügyeimről – csak a haragommal találkoznak a többiek. Féltékeny vagyok és birtokló. Én akarom megmondani, mit tegyen a másik.
Nem csoda, ha az emberek elkerülnek, s függetlenségükhöz foggal-körömmel ragaszkodnak. Meg kell változnom. Rájöttem, hogy én is csak a Képző Rezgője vagyok, mint bárki más, egy a sok józóskésztős közül, mint a Zanahari maláj követői, mint a kambodzsai U blej u nongbhu u nongthau hirdetői – érzéseim, bajaim, meneküléseim, fogcsikorgatásaim ugyanolyanok, mint bárki máséi, a tények halmazának habzsolása. Az evés a tudás fájáról is csak egy addiktív tünet. Ajánlatos vízivás előtt az ézsajási sehakol áldást mormolni, ami azt jelenti, hogy „minden, a jó és a rossz is, ó, Tőled jön”…
Címkék:2004-11