Antiszemitizmus.hu
Magyar Nemzet,
2005. november 11.
Jack Corn a lapszemlében a szovjet csapatok által a Baltikumban elkövetett bűnök számonkéréséről ír, azt kifogásolva, hogy szovjet háborús bűnösöket ritkán vonnak felelősségre (Lettországban felelősségre vontak több szovjet háborús bűnöst). A helyzetet szembeállítja azzal, ahogy a zsidó szervezetek igyekeznek felkutatni a náci háborús bűnösöket. Idáig még minden rendben van, problémánkat a következő mondat jelenti:
„Elgondolkoztató a győztesek igazsága: amíg a zsidó nácivadász szervezetek egy-egy háborús bűnösnek vélt személy után nehezen, vagy már sehogyan sem bizonyítható vádakkal életük végéig hajszát folytatnak, addig a hasonló, vagy súlyosabb bűnöket elkövetett szovjet, amerikai vagy angol tettesek felkutatására és megbüntetésére csak a legritkább esetben került sor.”
Míg Corn a szovjetek és angolszászok esetében kész tényként kezeli a háborús bűnök elkövetését, addig a zsidók elleni náci bűnöknél fontosnak tartja, hogy elbizonytalanítson, amikor „háborús bűnösnek vélt” személyekről, „nehezen, vagy már sehogyan sem bizonyítható vádakról” ír – vagyis azt sejteti, hogy „fantombűnökről” vagy kisebb bűnökről van csak szó. Ezt fokozza a „hasonló, vagy súlyosabb bűnöket ” kitétel, ami azt sugallja, hogy a nácik talán csúnya dolgokat követtek el, de a szövetségesek bűntettei sokkal súlyosabbak. Nem utal a nácikkal kollaboráló litvánok háborús bűneire sem, és igencsak problematikus, hogy egy kalap alá veszi a háborút kirobbantó nácik és szövetségeseik, vagy éppen a szovjetek és Sztálin által elkövetett bűnöket – tömeggyilkosságokat, falvak lemészárlását, haláltáborok felállítását – az angol-amerikai csapatok tetteivel. Mert súlyos bűnöket és mulasztásokat ők is elkövettek, számtalan harctéri döntésük megkérdőjelezhető, de szemben a nácikkal vagy a szovjetekkel, nem törekedtek sem népek, sem osztályok kiirtására.
Október 29.
Miközben a nyugati kormányok, közöttük a magyar kormány is visszautasította az iráni elnök kijelentését Izrael eltörléséről, a Magyar Nemzet egyik Közel-Kelet-szakírójának, György Zsombornak csak egyetlen lagymatag ellenérzésfélére futja, s addig csűri-csavarja a szavakat, míg sikerül oda kilyukadnia, hogy tulajdonképpen érthető Irán félelme, és a vihart kavart mondatokat ez a félelem csalta elő (Agresszorok):
„Khomeini ajatollah, Irán egykori teljhatalmú, s véres kezű ura bő két évtizeddel ezelőtt szalonképesnek aligha nevezhető kijelentést tett. ’Izraelt le kell törölni a térképről’ – szólt a forradalmi jelszó, amely azóta is elengedhetetlen fordulata minden komolyabb teheráni szónoklatnak.”
Nos, a „szalonképesnek aligha nevezhető” az a három szó, ami negatív kontextusban tünteti fel Izrael letörlésének szándékát. Utána jön a szerecsenmosdatás.
„Mahmúd Ahmadinezsád, a perzsák lakta ázsiai ország nemrég megválasztott, a nyugati sajtóban egyöntetűen keményvonalasnak nevezett elnöke tehát nem tett mást a zsidó állam elpusztítására buzdító szónoklatával, mint követte a ’nagy elődök’ által kijelölt utat. A kérdés ezek után csak az, miért keltett az ijesztően hangzó, de megszokott kijelentés ekkora felháborodást világszerte, s miért lett Irán a nagyvilág szemében néhány hét leforgása alatt veszélyesebb, mint az elmúlt években bármikor. ”
Tehát Ahmadinedzsád csak a népi folklór „megszokott” varázsigéjét mormolta el, amit teljesen fölösleges komolyan venni. Vajon ha Izrael ismételgetné ezt bármely közel-keleti országról, akkor is ilyen jelentéktelennek látná szerzőnk a fenti szavakat?
„Ráadásul nem Irán, hanem Izrael az, amely semmibe véve a törvényes államhatárokat, harci gépeivel külföldi objektumokat támadott meg, vagy lőtt le lelkiismeret-furdalás nélkül akár polgári repülőket is.”
Végre a hab is a tortára került: Izrael a bűnös, mivel a zsidó állam fenyegeti rendszeresen „galamblelkű” szomszédait. György sanda gyanúsítgatása az állítólag lelőtt polgári repülőgépről természetesen bizonyítatlanul marad, és az elhallgatás jól ismert módszerének köszönhetően nem tudjuk meg, hogy azok a bizonyos külföldi objektumok olyan terrorista kiképzőtáborok, amelyek Izrael elleni támadások kiindulópontjaiként szolgálnak, vagy biztonságát veszélyeztetik (mint az osiraki atomlétesítmény). Ellenben Izrael soha nem fenyegette az őt békén hagyó államokat, sőt magát Iránt sem, amely viszont a terrorizmus támogatásával, és „megszokott” szólamaival szóban és tettben is bizonyította, hogy tevőlegesen is hajlandó elősegíteni Izrael megsemmisítését – eddig csak az eszköz hiányzott. Ezt szolgálja az évente megrendezett Jeruzsálem-nap, ahol rituálisan gyalázzák Izraelt és az Egyesült Államokat, s elégetik zászlóikat.
„Az arab országok (kivéve Egyiptomot és Jordániát), valamint Teherán viszont magát Izraelt nem fogadja el törvényesnek, a palesztinok szenvedését és az agresszív tel-avivi külpolitikát látva pedig gyarapszik azoknak a száma, akik első körben szintén inkább a zsidó államnak parancsolnának megálljt.”
Nem lehet, hogy éppen az a palesztinok szenvedéseinek oka, hogy ők maguk, illetve Teherán és társai nem fogadják el Izrael létét. Halkan megkérdezzük: nem kellene megfordulni végre azon a lovon?
A www.antiszemitizmus.hu honlapon szerkesztőségünk hetente szemlézi és elemzi a magyar sajtó zsidó- és Izrael-ellenes publikációit.
Címkék:2005-12