A helyesbítés helyesbítése
A helyesbítés helyesbítése
Tisztelt Szerkesztőség!
A Szombat szerkesztőségének saját kezdeményezésére helyesbítés jelent meg decemberi cikkemmel kapcsolatban. A helyesbítés azonban újból elhallgatja az általam közölt tényt, miszerint a BEJAHAD programon a Mazsike szervezete nem képviseltette magát. A függetlenségéről (?) híres Szombattól szokatlan szemérmesség különösen feltűnő annak ismeretében, hogy a lapgazda nem más, mint az inkognitóba burkolódzó Mazsike szervezete.
Szintén a januári számban található a „menesztése megrázta az állományt” című anyag, melybe újabb komoly tévedés került. Az ominózus vezetőségi ülésen a bizalmatlansági indítványt a vezetőség nem 3:2 arányban, hanem 5 IGEN mellett 2 tartózkodással fogadta el. Ellenszavazat nélkül! A cikk elkészültekor ezt azonnal jeleztem a Szombat felé, de mint látható… feleslegesen.
A Szombat „önhirdetése” azt állítja magáról, hogy a lap nem unalmas. Ez igaz! De vajon így hiteles-e?
Heisler András
Tisztelt Elnök úr, Kedves András!
A pontosítást köszönjük. Ami leveled első bekezdését illeti, ebben azt sugalmazod, hogy a Szombat nem független, mert el akarja hallgatni, hogy kiadója, a Mazsike nem vett részt egy programon. Ha ezt el akarnánk titkolni, nem közöltük volna eredeti cikkedet, és nem közölnénk fenti leveledet sem. Sajtóhiba előfordulhat minden kiadványban, de tudatos rossz szándékot feltételezni e mögött nem demokratikus reflex. Amíg a Hitközség elnökeként nem tudod elérni például azt, hogy érdemi beszámoló jelenjen meg a Hitközség lapjában a Hitközség gazdasági vezetőjének eltávolításáról, sem a hitközségi közélet más, fontos fejleményéről, addig talán érdemes volna kevésbé szigorúan minősíteni az egyetlen lapot, amely figyelmet fordít a zsidó közélet váltakozó színvonalú, de mégiscsak dokumentálandó eseményeire.
Bizonyára te sem gondolod komolyan, hogy e sajtóhiba miatt a Szombat hiteltelen volna. Tragikomikusnak tartjuk, hogy a Hitközség egymást váltó elnökei és elnökaspiránsai a tárgyilagos kritikát és a független véleménynyilvánítást évek óta következetesen politikai ellenlábasaikkal való egyetértésként, mellettük való kampányként értelmezik. Másfél évtizede demokrácia van: alkalmazkodni kéne hozzá, és megszokni a szabad sajtót. S persze össze kellene fogni az egymással vetélkedő hitközségi elnököknek, elnökjelölteknek, vezetőségi tagoknak, és eltávolítani a Hitközség vezetőségéből azt a személyt, aki az egykori kommunista pártok főtitkári posztjához és befolyásához hasonló szerepkörben, bizalmasaival és számos korrupciógyanús üggyel a háta mögött, a kamarillapolitika és az áskálódás szellemével, játékszenvedéllyel ugrasztja egymásnak a fölötte demokratikus kontrollt gyakorolni képtelen vezetőket, s mérgezi mindezzel a magyar zsidó intézményrendszer légkörét.
A hitközségi rendszerváltáshoz további jó munkát kívánunk, s ehhez a magunk részéről a szabad sajtó eszközét tudjuk felajánlani.
Címkék:2005-02